Nors man ir skaniausi žali topinambai, visgi išbandžiau jų sriubą. Buvau perspėta, kad virti gali nepatikti ir teks išmetinėt jų gabaliukus iš lėkštės, bet kadangi sriuba trinta, tai skoniai susimaišė ir tikrai nebuvo neskanu. ¬†Aišku, topinambai čia vyravo, bet jie davė labai malonų riešutinį skonį ir kartais net primindavo žalius. Puikiai čia tiko ir čiobrelis, tik gaila, jog negavau šviežio ir teko naudot džiovintą.
40 g sviesto;
2 smulkiai supjaustytos česnako skiltelės;
1 smulkiai supjaustytas svogūnas;
455 g nuluptų ir supjaustytų topinambų;
225 g nuluptų ir supjaustytų bulvių;
1 saujelė šviežių čiobrelių;
1100 ml vištienos ar daržovių sultinio;
155 g mascarponės sūrio;
Apie 200 g pakepintų ir susmulkintų lazdyno riešutų;
Druskos, juodųjų pipirų pagal skonį.
Puode ištirpinti sviestą ir ant nedidelės ugnies pakepti česnakus, svogūnus, bulves ir topinambus. Supilti sultinį ir virti apie 30 minučių arba kol daržovės suminkštės. Masę sutrinti. Pakaitinti, įdėti mascarponės sūrio, pagardinti prieskoniais. Patiekti užbarsčius riešutų.
Šaltinis: Jamie Oliver „The return of the Naked Chef“, 2007
geras, reiks ismeginti. Tik kazkaip as tu topinambu neuzmaciau pirkti
Kaune mačius pas ūkininkus turguje, pardavinėja po 2-3 lt/kg
Atrodo viliojanciai 😉 bet velnias siandien vel pamirsau ju nusipirkti, nors ejau su ta mintim … siaubas.
Dar manau spėsi nusipirkt ir išbandyt 😉 aš šiandien tris kartus ėjau į parduotuves garstyčių, bet vis dar neturiu 😀 ką nors parsinešu, o jas pamirštu
Forelle, jau su šiuo antruoju įrašu užkrėtei mane topinambų nusipirkti. Reikės savaitgalį pro turgų užsukt, nes parduotuvėse nėra tokių. bent jau neradau.
Ot reklamos daviau 🙂 net keista kad daug kas nėra topinambų ragavę, pas mus visuose kaimuose vos ne kaip piktžolės augdavo, dabar ir sode yra lopinėlis skirtas joms – nei priežiūros, nei ypatingai geros žemės joms reikia, kai pasodinai kelis gumbus, daugiau gali nesirūpint, tik pasikasi ir vėl pamiršti iki kito sezono.
Parduotuvėse topinambų tikrai nerasi, nors jau pati niekad nesu mačius. Turgeliuose tikrai būna, dar per „Tikrą maistą“ galima užsisakyti. Kol sezonas, reikia naudotis proga, greit pradės ūglius leist ir jau maistui netiks.
Planavau topinambų „bobą“ (na, pyragą :D) kepti, bet taio ir uplaukė.. O dabar Tu priminei 🙂 Beje, dabar, kaip supratau, pats laikas juos kasti (mat žinau vietą, kur jų tiiiikras sąžalynas), tik įdomu, prisikasus daugiau ir laikant vėsioje vietoje, jie išsilaiko kaip bulvės ar visgi nelabai?
Vaje, kaip rašyt nebemoku…
*taiP ir Nuplaukė 🙂 Atsiprašau už klaidas…
Sudominai tu su pyragu, esu skaičius, kad kepa, bet pati nei recepto radau (nors perdaug ir neieškojau), nei išdrįsčiau kept.
Topinambus galima kasti ir žiemą, kai nors truputį atšyla, iki pradeda lįsti ūgliai. Laikosi jie prastai, lyg įkasdavo į žemes ir vėsiai laikydavo, bet labai trumpai
Jei įdomu receptas, tai greitu metu savo tinklaraštyje patalpinsiu (aišku, jei bus skanu :)), nes labai įdomu.
O kad prastai laikosi, tai gaila. Reikia skubėt išmėginti šią daržovę, kol dar sezonas.
Lauksiu nekantriai recepto. Per Velykas vėl važiuosim į sodą, tai grįšiu su topinambais, vėl reiks galvot kaip panaudot arba sugraušiu žalius 🙂
Gal zinot kiek kilogramas kainuoja? As turiu ju apie kelias tonas.
Vakar turguj mačiau po 2,5 lt
Dekingas 😉