Rooibos arbata

  Šiandien pasidomėjau raudonąja arba Rooibos arbata, kurią labai mėgstu, nors nedaug ką apie ją žinau.

  Rooibos – iš olandų kalbos kilęs afrikietiškas barbarizmas, reiškiantis raudoną krūmą. Taip pat Rooibos – viena iš 245 Aspalatus augalo rūšių (arbatai dažniausiai auginama Aspalatus linearis), auganti Pietų Afrikos kalnuose, kur nedideli žemės plotai dar yra neužteršto dirvožemio ir oro.

 

Vos tik prieš šimtmetį, vienas rusų pirklys pastebėjo, jog čiabuviai iš krūmo spyglių ruošia neįprasto skonio gėrimą. Paragavęs šio gėrimo, sumanus pirklys nutarė užsiimti šios arbatos prekyba. Taip raudonoji arbata iškeliavo į pasaulį.

Arbatos paruošimas

   Vasario-kovo mėnesiais, augalo sėklos pasėjamos į  lysves. Greitai pasirodo adatėlių formos lapeliai. Birželio ir liepos mėnesį, 10-20 cm aukščio augalai persodinami į plantacijas. kas penkeri metai, plantacija yra atnaujinama. Augalai apkarpomi tik po 18 mėnesių. Derlius nuimamas kasmet, šakas nupjaunant 35 cm nuo žemės.

   

Nupjauti augalai surišami į pėdas ir siunčiami į apdorojimo mašinas, kur lapeliai sukarpomi iki 5 mm ilgio.

  

   Po džiovinimo, arbata paberiama 15-20 cm sluoksniu ir paliekama fermentacijai, kurios metu išsiskiria šiluma ir drėgmė. Temperatūra būna iki 30-35 0C . Po 8 valandų, arbata pakeičia spalvą iš žalios į raudonai rudą bei įgyja saldų kvapą. Tuomet paskleidžiama ant betoninių plokščių ir išdžiovinama saulėje.

 

 

 

   Sausos arbatos lapeliai surenkami, persijojama specialiomis mašinomis, paliekant tik gryną arbatą, o vėliau atrenkami atsižvelgiant į jų ilgį, spalvą, kvapą ir skonį. Surūšiuota arbata apvaloma garais ir išdžiovinama karštu oru.

 

 

 

Po visų procesų arbata supakuojama ir išvežiojama po visą pasaulį.

 

 

Arbatos savybės

 

Paruošta pagal dr-nortier.com

0 comments on “Rooibos arbataAdd yours →

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*