Prie keptos vištienos išbandžiau ir naujas salotas. Vienintelis skirtumas tarp įprastai ruošiamų kopūstų salotų – specialus kopūstų apdorojimas. Salotos ypač lengvos ir subtilios. Priedus ir pasažus galite pasirinkti pagal savo skonį.
Kopūstas;
nedidelė morka;
paprika;
Padažui: (proporcijų nesilaikiau, dėjau iš akies)
100 ml grietinės;
2 š. majonezo.
Kopūstą susmulkinti į didelį indą, užpilti verdančiu vandeniu ir laikyti 5 minutes. Nupilti vandenį ir dar kartą užpilti verdančiu vandeniu ir palaikyti 5 minutes. Perdėti kopūstus į indą su šaltu vandeniu ir leiskite pamirkti mažiausiai pusę valandos (laikiau šaldytuve). Supilti į koštuvą, kad nuvarvėtų vanduo.
Sudėti tarkuotą morką, smulkiai pjaustytą papriką ir užpilti padažu. Gerai išmaišyti ir palaikyti pora valandų šaltai.
Šaltinis: Didžioji virtuvės knyga
Leiskite paklausti, o ka tas shakar makar su vandeniu padaro kopustams ypatingo?
Suteikia švelnesnį skonį ir traškumą.
Aš jau beveik pradėjau įsivaizduoti troškintus kopūstus 😉 Šiaip įdomus metodas, gal kada ir prisiruošiu išbandyti. Bet čia jau tikrai reikai prisiruošti 😉
Kopūstų salotas valgau retai (gal dėl to, kad nesu gabi jų ruošimui), bet esu vienareikšmiai įsidėmėjusi, kad, supjausčius kopūstus, juos labai sveika padaužyti kočėlu, pabarstyti druska ir palikti pastovėti bent 15 min. Išsiskiria sultys OR smth. Čia mama taip primokė. Paprastai ateinu ant tų stovinčių kopūstų ir privalgau nebaigtų salotų..
Aš irgi bijojau troškintų kopūstų, nes visą laiką įsivaizdavau, kad užpylus verdančiu vandeniu, jie suminkštės. Pirmą kartą dariau labai nedaug salotų, tuo atveju, jeigu nepavyktų, bet patiko, reikės dar kada pasidaryti, tik labai jau ilgai užtrunka. O šiaip darydavau tavo aprašytu metodu.